Caminito ART

26 Haziran 2021 CTS Avlu Pratikleri DJ Aren Leon - Caminito Art - Izmir

Haftalık pratiğimize hoş geldiniz, hoş geliyorsunuz. Bugün kısıtlamaların ve sokağa çıkma yasağının son cumartesi pratiğini yapacağız. Gelecek haftadan itibaren cumartesileri Milonga yapmaya, Practicaları da başka gün yapmaya başlarız herhalde. Netleşir netleşmez sizlerle paylaşacağız.

Bu hafta yeni bir liste yapmak yerine beğenilen önceki listelerimizden birine yer vereceğiz. Melodiklerin ağırlıklı çalındığı romantik bir gece bu. Gecenin dinamiğini güçlendirmek için tek ekole bağlı kalmak yerine diğer ekollerden de eklemeler yapmayı tercih ettim. Caminito Art’ın Alsancak’taki eski stüdyosunda çalmıştık bu Practicayı. İçinde gelenekçilerden Tanturi’ye, yenilikçilerden Laurenz’e ve (iç sesimle yenilikçilerle melodiklerin karışımı kabul ettiğim) Calo, Maderna ve Demare’ye de yer vermiştim bu listede. Tipica Victor’u sınıflamayalım bence, zaten şefin değil kayıt şirketinin adı ile anılıyor bu organik ve “Hayalet” orkestra. Henüz ekollerin adlandırılmadığı döneme ait kayıtları var, üstüne üstlük can kulağı ile dinlerseniz tüm ekollere ait karakterleri birleştiriyor gibi. Dolayısı ile onları da gönül rahatlığı ile buraya yerleştirdim. Bu anlatımları kural olarak kabul etmemenizi öneririm, sıklıkla okuduğum şeylerle gördüklerim ve dinlediklerim arasında farklara rastlıyor ve kendi tariflerimi yapma, hatta tarifsiz bırakma zorunluluğu hissediyorum, siz de aynısını yapabilirsiniz. Yazılanlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Tango bu, nasıl isterseniz öyle yorumlayın.

Dönem özelliklerini tanımanız için daha önce yazdığım blog linkini de aşağıda veriyorum. Diğer akımlara da ekoller kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Fresedo Okulu: Melodikler / Romantizm, Akış, Yumuşaklık ve Bütünlük

Melodik Ekolün öncüsü Osvaldo Fresedo (1897-1984) orkestrasının ve bandoneonun başında.

Gecenin programı da aşağıda – Spotify Logosu üzerinden uygulama ile de açabilirsiniz.

Cortinalarda (Ara parçalar) Cumbia çalıyorum. Neşe ile hüzünün karışımı sıcak ve enerjik parçalar, çoğunlukla Colombia’ya ait. Bu cortinaları ayrıca aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz.

Feraye Antique Cafe Bar Kemeraltı’nın kalbinde Antikacılar Çarşısı’nda, balıkçıların olduğu meydanın yan sokağında, yerini aşağıda veriyorum.

İçecek fiyatlarını da hatırlatalım Feraye’de. Soğuklarda burada görülenden çok daha fazlası var, tabii ki sıcak içecekler de mevcut. Alkollü içecek tablosundan sonra tuhaf kaçacak ama konuyu yine sağlıklı beslenmeye getireceğim, affedin.

HAFTANIN VEGAN TANGO PROPAGANDASI

Arkadaşlar kendinizi, sevdiklerinizi, diğer canlıları ve çevrenizi önemsiyorsanız bir an önce vegan olun. Vegan beslenme en iyi, en doğru beslenme biçimidir. Başta et olmak üzere tüm hayvansal ürünleri yemeyi bir an önce bırakmalısınız. Kaliteli, sağlıklı bir yaşam için başlayın vegan beslenmeye. Tavuk kesinlikle yemeyin, kırmızı ete de ihtiyacınız yok, kanser ihtimalini arttırıyor, balıktan doymuş yağ ve ağır metal almayın. Topraktan beslenin. Böylece kalp-damar hastalıkları, obezite, şeker, tansiyon, erken bunama, sindirim sistemi ve bağırsak hastalıkları, bağışıklık sisteminin çökmesi, kanser gibi kronik ve ölümcül rahatsızlıklardan uzak kalma şansınızı arttırırsınız. Doktorlara, ilaçlara ve bakıma ihtiyacınız olmadan ve mutlu, huzurlu yaşama şansınız olur.

Vegan Ünlüler

Vegan ünlüler yazımı veriyorum burada. Eğer hala okumadıysanız benim vegan yazılarımı buradan okuyabilir ve tüm gerekli kaynaklara erişebilirsiniz. Bana da her zaman sorabilirsiniz, keyifle paylaşırım deneyimlerimi. Sağlıklı olalım, daha çok dans edelim.

Seyretmediyseniz aşağıdaki filmi şiddetle öneriyorum. Tüm açılardan anlatıyor konuyu.

The Game Changers (2019) on Netflix – Vegan Belgeseli

Hepinize iyi dinlemeler ve keyifli bir Tango akşamı diliyoruz. The Game Changers’ı da ilk fırsatta izleyelim lütfen.

Caminito Art ekibi adına,

Aren Leon


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir