Caminito ART

HASAN BASRİ ALEMDAR

İlk ve orta öğrenimini doğduğu şehir olan Adana’da, lisans eğitimini Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Erasmus+ öğrenci hareketliliği staj programı ile 3 ay Polonya’da eğitimini sürdürdü, Türkiye’ye dönüşünde üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi’nden halk oyunları üzerine seçmeli dersler aldı.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans Programı’na kabul edildi. Tez danışman hocası aynı zamanda Latin dansları ve Tango ile ilgili dersler almış olup; üniversitenin dans topluluğunda da eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır; eşli danslarda da mühendislik tezinde olduğu gibi hocası ile birlikte çalışmaktadır. Hasan ayrıca şu anda İzmir’de bir kamu kuruluşunda elektrik mühendisi olarak görev yapmaktadır.

Hasan Tango ile ev arkadaşının daveti üzerine gittiği okulda tanıştı. 2019 yaz ayından beri Caminito Art bünyesinde aktif olarak ders almayı sürdürdü. Hocaları İlkan Aydın, Mehmet Sinan Özdemir ve Dilşat Özdemir’den tangoyu öğrendi. Caminito’da Tango dersleri vermekte, bilgi ve deneyimini paylaşmaktadır.