Caminito ART

İzmir Caminito Art Tango Okulu’nun Practicalarında neler bulacağınızı ve bunlardan nasıl yararlanacağınızı bu sayfada anlatıyoruz. Practica’da dans kısmen Milonga adabı ile birlikte devam edecek. Tipik rondamız olacak, dans etmek isteyenler mirada-cabeceo yapacaklar. Ancak kurslarında ve atölyelerinde öğrendiklerinin pratiğini yapanlar rondanın akışını engellemeyecek şekilde çalışabilecekler, çalıştıkları figür veya konu yüksek sesle konuşmayı gerektiriyorsa, duraklayarak odaklanmalarını gerektiriyorsa kenarlara veya diğer odalara boş alanlara çekilecekler ve çalışacaklar.

Practica’da Müzik

Practicamızda müziklerimiz de milonga adabına uygun yapılacaktır. Her saatin Tanda Setleri Tango / Tango / Vals / Tango / Tango / Milonga olarak gerçekleşecek. Klasik Arjantin Tango’nun, Arjantin Vals’in ve Arjantin Milonga’nın dışına çıkmayacağız. Caminito Standartlarında müziklerle practica yapılacak. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Müzik Ekolümüz

Practica’da Çalışabileceğiniz Konular

Caminito’daki dans atölyelerimizi seviyelere göre sıraladık. Bu liste sizin için de hatırlatıcı olabilir ve seviye olarak nerede olduğunuz hakkında fikir verebilir. Şunu özellikle hatırlatmak istiyoruz. Tango’da ne kadar zaman harcamış olursanız olun her zaman dönüp dolaşıp en temel konuları çalışma ihtiyacı duyarsınız. Başlangıç/Temel düzey çalışmaları her zaman tekrar tekrar yapılmalıdır. Duruş, denge, tutuş, bağlantı ve yürüyüşe her zaman geri döneceksiniz.

Caminito Atölyelerinde çalışacağınız konuları da kendi okulunuzda öğrendiklerinizi de practicamızda çalışabilirsiniz.

Practica’da Teknik Destek, Yardım, Yardımlaşma

Çalışmalarınızı ve tekrarlarınızı yaparken üst seviyelerdeki diğer çalışmaya gelenlerden, arkadaşlarınızdan, Caminito Art ekibinden ve tüm Caminito Art ailesinden destek alabilirsiniz.

Caminito Art’ın bir Tango Anlayışı olduğunu, Caminito Art ailesinin de bu anlayışı takip eden bir topluluk olduğunu sizlere hatırlatmak isteriz. İyi bir topluluk ruhuna sahip olmak, topluluktaki dayanışma, güven, yardımlaşma ve anlayış, Tango’nun gelişimi için en değerli elementlerdir.

Hoca-Öğrenci gibi bir dikey hiyerarşik ilişkimiz yok. Kim ne biliyorsa bilgisini diğeri ile paylaşabilir.

“Aman ha, yanlış öğrenirsin, sonra düzeltemezsin!” diye korkular yaşamanıza gerek yok. Tangoda yanlışlara da yer var. Deneyin, cesur olun, yanlış yaparsanız düzeltirsiniz. Hepimiz oradayız, çok sayıda kaynağın içindeyiz ve Tangoyu farklı düzeylerde bilen karma bir topluluğuz. Birlikte gelişiyoruz. Practica günlerinde öncelikle çalışmaya geliyorsunuz ve bize de, katılan herkese de çalışmak istediğiniz konularla ilgili danışabilirsiniz.

BİZ KİMİZ

Dijital Kaynaklar

Uluslararası Tango Topluluğu hiç boş durmamış, çok emek vermiş ve bizler için çok sayıda erişilebilir dijital kaynak üretmiş, Internet üzerinden kolay bir şekilde erişebiliyorsunuz. Practicamızda bunlardan da yararlanabilirsiniz.

Tango Kaynakça (Resources)

İLETİŞİM

İyi çalışmalar ve Tango dolu günler, geceler dileriz.

 

Caminito Art Ailesi adına,

Aren Leon, Dilşat Özdemir, Hasan Basri Alemdar, İlkan Aydın, Mehmet Sinan Özdemir, Özge Kolay, Özüm Kipel