Caminito ART

CARLOS GARDEL (11 Aralık 1890 – 24 Haziran 1935)

Sevgili İzmirli Tangoseverler,

Bildiğiniz gibi Tango’nun yapıtaşlarından büyük sanatçı Carlos Gardel ‘in doğum günü olan 11 Aralık her sene Dünya Tango Günü olarak kutlanıyor. Tango 2009 yılında UNESCO tarafından İnsanlığa ait bir Dünya KÜLTÜR Mirası olarak kabul edildi. Caminito Art Tango Okulu olarak biz de her yıl bu güne özel bir etkinlik planlıyor, Tango’yu bir kültür, sanat alanı, bireysel ve toplumsal yaşam biçimi olarak tanımlayıp yaygınlaşması için emek veriyoruz.

11 Aralık sadece Gardel’in değil, Julio De Caro’nun da doğum günü. Julio De Caro ilk tipik tango orkestrasını kurarak tango müziğinin de klasik müzik ciddiyeti ve düzeni ile ele alınmasında, sokaktan salona geçmesinde, saygınlığının artmasında Gardel gibi önemli bir rol oynadı.

Julio De Caro (11 Aralık 1899 – 11 Mart 1980)

Biz Caminito Art Tango Okulu olarak Tangoya her şeyden önce değer temelinde yaklaşmaktayız. 11 Aralık’ta doğan bu iki büyük Tango Müzisyeninden bizlere kaldığına inandığımız değerler aşağıdaki gibidir:

Gülümse! Sesin ve nefesin yürekten gelsin, yürekli ol. İnsan olduğunu bir an bile aklından çıkarma. – Carlos Gardel (1890-1935)

Kendi yolunu çiz, taklit etme, yeni bir şey yap, tekrar etme. – Julio De Caro (1899-1980)

Bu yıl Eylül ayında sezon açılışımızda bizi onurlandıran Türkiye’nin güzide Arjantin Tango Orkestrası La Fortuna’yı yine bu özel günde aramızda görecek, onlarla beraber 10 Aralığı 11 Aralığa bağlayan gece Milonga CTS’de Dünya Tango Günü’nü kutlayacağız.

Liderliğini Türkiye’nin değerli Keman Sanatçısı Ozan Gedik’in yaptığı La Fortuna Tango Orkestrası’nda ayrıca Arjantinli Bandoneon Sanatçısı Gustavo Battistessa ile Piyano Virtüözü Buğra Yüksel ve Kontrbas Sanatçısı Emre Kuytu yer almaktadır. La Fortuna Tango Orkestrası ve müzisyenleri hakkında daha çok bilgi almak için: https://lafortunaorchestra.com/orkestra/

La Fortuna Tango Orkestrası

La Fortuna Eylül 2022’de Caminito Art Tango Okulu’nun Sezon Açılışında Atölye arasında

Sizlere burada birkaç video ile bu isimlerin/orkestraların performanslarından lezzetler sunmak isteriz.Caminito Art ailesi olarak bizlere Tango Müziği yolu ile aktarıldığına inandığımız değerlerimiz.

El Decalogo Del Tango (Değerlerimiz)

Spotify’da bulabileceğiniz, Tangonun Dönemlerine, Tango-Milonga-Vals Türlerine ve Cortina Kategorilerine göre sınıflanmış ve düzenlediğimiz birçok Milonga-Practica-Pratilonga gecelerinin listelerini de kapsayan Dünyanın en büyük ve en kapsamlı online, paylaşıma açık, sınıflanmış Tango Arşivi, Tangocuların, Milongueroların ve DJ’lerin buluşma noktası:

Caminito Art Tango Arşivimiz

10 Aralık Cumartesi Akşamı Caminito’da görüşmek dileği ile…

Sevgi ve saygılarımızla,

Caminito Art İzmir Tango Okulu ekibi:

Aren, Dilşat, Ebru, Hasan, Julia, Kemal, Kıvanç, Kubilay Orçin, Mehmet Sinan, Melek, Olcay, Orhan, Orkun, Özge, Özüm, Rahşan, Volkan, Zeynep

 

Kategoriler: Duyurular

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir