Caminito ART

Sevgili İzmirli Tangoseverler,

Geçtiğimiz hafta sonu La Fortuna Tango Orkestrası’nı misafir ederek hem Cumartesi hem de Pazar günü arka arkaya iki milonga ve 4 saatlik dolu dolu bir müzikalite atölyesi ile 2022-2023 Tango Sezonuna hızlı bir giriş yaptık.

Ozan 2022 Ekim ayı ortasında Antalya’da düzenlenecek olan ve Arjantin Elçiliği tarafından desteklenen ilk La Fortuna Tango Meeting’in duyurusunu yaparken.

İki milonga ve bir atölye sonunda Gustavo ve Emre Caminito’nun kanepesinde dinlenirken.

 

Cumartesi günkü milongamızda Özüm ve Volkan’ın şahane şovlarını izledik.

Birçoğumuz hayatlarında ilk kez canlı bir orkestra eşliğinde dans etti ve atölye çalışmasını deneyimledi.

La Fortuna keman(Ozan), bandoneon(Gustavo), piyano(Buğra) ve kontrbastan(Emre) oluşan çok ama çok başarılı yeni bir kuartet. Ozan kuartetin kurucusu ve Türkiye’nin en başarılı keman sanatçılarından, Buğra Türkiye’de, Belçika’da ve İsviçre’de eğitimini almış olağanüstü bir piyano sanatçısı. Emre halen konservatuarın üçüncü sınıfında okuyor ve çok yetenekli bir müzisyen. Gustavo ise Buenos Aires doğumlu, dünyanın birçok yerinde müzik yapmış. Onbeş yıldır Türkiye’de yaşıyor, çocukluğundan beri bandoneon çalıyor; tango onun genlerinde var. Gustavo Zonguldak’ta grubun diğer üyeleri ise Antalya’da yaşıyorlar. Performanslar için bir araya geliyorlar.

Ayrıca Pazar günkü milongamızda da opera sanatçısı sevgili Teyfik Rodos ve keman sanatçısı İlhan Çınar bizleri ziyaret ettiler. Bir parça için kemanı İlhan bey aldı, iki parçayı da Tevfik bey seslendirdi. Onlar da La Fortuna gibi Caminito’ya renk ve değer kattılar, minnettarız.

Keman Sanatçısı İlhan Çınar

Opera Sanatçısı Teyfik Rodos

Ozan keman sanatçısı olmasının yanında onbeş yıldır Tango yapıyor. Ozan’ın atölyelerinde Nurbanu kendisine eşlik etti. Nurbanu Antalya’da Tango eğitimleri veriyor ve Lara’da milongalar düzenliyor. La Fortuna eşliğinde Nurbanu ile beraber verdikleri atölye’de Tango müziği ile Tango dansını birleştirmeleri onlar için o kadar kolay oldu ki. D’Arienzo ve Pugliese Tangolarının anlaşılması, ritim-groove ekseninde net bir anlatım ve örneklemeleri sergileyebilmek ancak bu kadar iyi olabilirdi. Hem dansları hem de enstrümanları ile her detayın sıralı, ilişkili ve açık bir şekilde anlaşılmasını sağladılar.

Ozan ile Nurbanu atölyede D’Arienzo ile Pugliese’nin farkını anlatırlarken.

Atölye sonunda La Fortuna ekibi ile Nurbanu El Decalogo köşesinde beraberler, soldan sağa Emre, Buğra, Nurbanu, Gustavo ve Ozan.

Bizler Caminito ailesi olarak inanılmaz bir hafta sonu geçirdik ve sezona çok heyecanlı bir giriş yapıyoruz.

Caminito Ailesi, Atölye katılımcıları ve La Fortuna birlikte.

Size iyi bir haberimiz var, buradan müjdeleyelim. La Fortuna Orkestrası 24-25 Aralık haftasonunda yine aramızda olacak ve bize hem canlı tangoda dans etme keyfini yaşatacaklar hem de bir atölye daha verecekler. Kendilerini hep aramızda görmek istiyoruz. Bizce İzmir La Fortuna’nın ikinci evi olmalı.

Tüm İzmir için iyi bir Tango yılı olması dileği ile, yeni sezon hayırlı uğurlu olsun!!!

Caminito Art ekibi…

Aren, Beytullah, Dilşat, Ebru, Hasan, Julia, Kemal, Kubilay Orçin, Mehmet Sinan, Melek, Olcay, Orhan, Orkun, Ozge, Ozum, Volkan

 

 

Kategoriler: Duyurular

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir