Caminito ART

MEHMET SİNAN ÖZDEMİR

Dans hayatına Kuleli Askeri Lisesi’nde okurken Türkiye’nin dans alanındaki en köklü ismi Ümit İRİS ile başlama imkanı buldu ve bu süreçte Hayati TEKİN ve Burcu İRİS TEKİN‘le Tango çalışmalarını sürdürdü. İTÜ İnşaat Mühendisliğini bölümünde okurken, İstanbul Tango eğitmeni Murat ELMADAĞLI‘yla çalıştı, profesyonel dans hayatına ise Ali Alper ÖZDEMİR ile İstanbul Galata’da bulunan TangoNoa bünyesinde başladı. TangoNoa bünyesinde Tangonun dünyaca ünlü isimleri Javier RODRIGUEZ, Andres Laza MORENO ve Tango Salon – Villa Urquiza stilinin diğer büyük maestrolarıyla birebir çalıştı.

Tango Eğitimcisi olarak ise derslerini “Tango Salon” stilinde Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, İstanbul Erkek Lisesi, Turkcell ve birçok farklı özel kurumda aynı zamanda da TangoNoa‘da grup ders ve özel ders olarak verdi.

2018 yılında aynı tango anlayışını paylaştığı hocası İlkan AYDIN, Aykan AYDIN ve Levent ERTEM‘le beraber İzmir’de Camino Art‘ı kurdu ve profesyonel dans hayatına İzmir’de bu isim altında devam etmektedir.