Caminito ART

Sevgili İzmirli Tangoseverler,

Yıllar önce Ege Palas’ta Ozan Fırat tarafından Milongalar düzenlenirdi. Bildiğiniz gibi pandemiden önce Caminito Art’ın stüdyosu Ege Palas’ın yanı başındaydı ve bizler de Caminito ailesi olarak Ege Palas Milongası geleneğini kaldığı yerden devam ettirmek istedik. Kısmet bugüneymiş.

Sonbahara kadar her Cumartesi Ege Palas’ın terasında açık havada Milongalarımızı düzenleyeceğiz. Teras Yunan Konsolosluğu’nun üzerinden Ege Denizi’ni görüyor. Otelin hizmet standardı çok yüksek ve misafirlerimiz gelin odasını dahi kullanabilecekler üstlerini değişmek ve makyaj tazelemek için. Ayrıca ses sistemi, kolonları, mikserleri çok kaliteli, bir DJ’in güvenli bir gece yapması için çok uygun ekipmanı var.

Milongamızın öncesinde Caminito Art’ın kurucusu ve Maestromuz İlkan Aydın tarafından bir derslik “Milonga Traspie” konulu atölye çalışması yapılacak. Ardından DJliğini sevgili Oğuz Yılmaz’ın yapacağı Milongamız başlayacak.

Milonga Ege, Volume I – Gecenin DJ’i Oğuz Yılmaz

Caminito Art ekibi ile uzun süredir çalışmakta olan sevgili DJ’imiz Oğuz Yılmaz geceye iyi bir program ile hazırlandı, gerekli görürse yerinde de değişiklikler yapacak. Kendi dilinden hazırlığı ile ilgili bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz:

31 Temmuz 2021 gecesi için hazırladığım listede, son vals ve milonga tandalarında biraz alışılmışın dışına çıkmak istedim. Özellikle herkesçe beğenilen milonga tandalarının sınırlı olması sanırım DJ leri epeyce zora sokuyor; sınırlı bir deneyimim olmasına ragmen bu zorluğu ben de yaşıyorum. Son milonga tandası Varela/Falcon ve Varela/Ledesma’dan, oldukça modern parçalardan oluşuyor. Son vals tandası da modern; Alfredo de Angelis/Godoy. Aren Leon’un Caminito Spotify sayfasındaki oldukça kapsamlı milonga, vals ve dönemlerine göre tango tandaları çalışmalarını sıklıkla kullandım [1]. Final tandası için Pugliese/Maciel parçalarını seçtim, oldukça duygu yüklü bir final hazırlamak istedim, hazırladığım son iki listenin finalinde bu yolu takip ettim.

Kaynaklar:

[1] https://open.spotify.com/user/kxmbqgbx0zo0qk8ags5y6qj0r?si=1ba3768034ff4c77

Spotify uygulamasında açmak için lütfen Spotify Logosuna tıklayınız:

Oğuz Yılmaz, Kısa Bio:

1966 yılında İzmir’de doğdu. Liseyi İzmir Atatürk Lisesinde okudu (1980-1983). Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinde tamamladı (1983-1987). Deniz Teknolojisi üzerine doktorasını Glasgow Üniversitesinde tamamladı (1988-1992). Halen İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Matematik Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. İki genç çocuk babasıdır. Tenis oynamakta ve Tango müziği ve dansı ile ilgilenmektedir.

 

Sizlere keyifli bir Milonga diliyoruz,

 

Caminito Art ailesi adına,

Aren Leon

 

 


1 yorum

Milonga EGE'nin ardından – Topluluk, gece, müzik ve mekan – 31-07-2021 - Caminito ART · 1 Ağustos 2021 12:54 tarihinde

[…] Milonga EGE Volume 1 @EgePalasAlsancak 31-07-2021 TDJ Oğuz Yılmaz […]

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir