Caminito ART

 

Sevgili İzmirli Tangoseverler,

 

Tango eşliğinde Ege Denizi üzerinden günbatımını izleyerek keyifli bir akşam daha geçirmek üzere sizleri bu Cumartesi İzmir’in sevilen DJ’lerinden sevgili Özgür Kahveci ile birlikte Ege Palas’a davet ediyoruz.

Özgür Kahveci İzmir’de doğdu. 2008 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisliği’nden Yüksek Lisans derecesi ile mezun oldu. Arjantin Tango ile Üniversite eğitimi sırasında ikiz kardeşi Onur Kahveci’den aldığı dans eğitimi ile tanıştı. 2009 yılı başlarında İzmir’in değerli müzisyenlerinden ve Tango Maestrosu Zafer Şenkal’ın teşviki ve desteği ile Tango Dj’liği çalışmalarına başladı. İlk DJ’lik deneyimini yine sevgili hocaları Zafer Şenkal ve Çağrı Şenkal’ın 2009 Şubat’ında Konak Pier’de düzenledikleri Rıhtım Milongasında gerçekleştirdi. Özgür, İzmir’in yakından tanıdığı milonguerolarından ikiz kardeşi ve Fizik Doktoru olan sevgili Onur Kahveci ile beraber 2019 yılında Tango Quantum kitabını da yazdı.

Bu Cumartesi gecesi gerçekleştirdiğimiz Milonga Ege’ye dair Özgür’ün kaleminden çıkanları size aktarıyorum:

“Milonga gecesine çok özel bir hazırlık yapmıyorum. Milonga formatına göre düzenlenmiş hazırladığım yüzlerce tanda var. Geçen yıllarda, orkestralara göre ayrılmış, ayrı ayrı klasörlerden oluşan geniş bir arşiv çıkardım. Bildiğim bir yerde çalıyorsam milonga mekanı, dansçı profiline göre sıfırdan genel bir çalma listem hep olur. Ancak sen de bilirsin ki evdeki hesap çarşıya hiç uymaz 🙂 gecenin enerjisine göre ortaya bambaşka şekillenmeler çıkabiliyor. Müzik seçimleri kadar gecenin sonunda aldığım ve gözlemlediğim geri dönüşler de benim için önemli olmuştur hep. Genel olarak bir çalma tarzım olduğunu düşünmüyorum. – Temel bir fikri/düşüncesi (teması) olan, güçlü ritmik ve melodik altyapıda, canlılığı ve devamlılığı sağlayacak şekilde ustaca çeşitlendirilmiş parçaları dinliyorum. Örneğin; D.Arienzo, Canaro, Di Sarli, Biagi, Pugliese, Calo gibi ve klasik parçaların, iyi işlenmiş Modern orkestra yorumlarını da takip ediyorum. Seçim aşamasında tabi ki dans edilebilir ve temiz kayıtlar ön planda oluyor.

İletişime, saygıya, anlayışa ve samimiyete dayalı bir tango felsefesini benimsemekteyim.

TDJ Onur Kahveci ve Caminito Milongueralarından sevgili Aysel Önal Quantum Tango’nun lansmanı sırasında birlikteler.

Kuantum ve Tango kitabımızda Arjantin Tango ile Kuantum Fiziği arasında kurduğumuz bağlantıları, Geleneksel Arjantin Tango ve Kuantum Fiziği bilimini anlattığımız iki bölümün tamamlayıcısı niteliğinde verdik. Hem Tango hem kuantum bilgilerimizi tazeleyerek, TANGO /KUANTUM dünyasına adım attık. Kurduğumuz bağlantılar, doğru ve net bilgiler, getirdiğimiz felsefi yaklaşımlar ile geleneksel Arjantin Tango Dansını, Kültürünü ve Müziğini gelecek nesillere en faydalı haliyle, mirasını bozmadan, özüne zarar vermeden aktarmaya katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize.

Genel olarak ”TangoQuantum” Onur Kahveci’nin önderliğinde zaman içerisinde ve bir gereklilikten doğmuştur.”

Milonga Ege’den 1 saat önce yani 19:00 ile 20:00 arasında sevgili maestromuz Mehmet Sinan Özdemir tarafından da “Kapalı tutuş ve yürüyüş” atölyesi verilecektir. Atölyeye katılım ücreti 20 TL olup Caminito Art öğrencileri için ücretsizdir.

Caminito Art’ın Maestroları sevgili Mehmet Sinan Özdemir ve Dilşat Özdemir Alsancak’talar.

Her zamanki gibi yine Tango’da buluşmak dileği ile…

Caminito Art ailesi adına,

 

Aren Leon

 

 


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir