Caminito ART

Ege Palas’ta bu haftaki sevgili DJ’imiz  ve genç Maestro Alejandro Marce Herlan

 

Sevgili İzmirli Tangoseverler,

 

Bu Cumartesi Caminito Art’ın Milongasında, Ege Palas’ta DJ kabininde Buenos Aires’ten genç maestromuz Alejandro Marce Herlan bizlerle birlikte olacak.

Alejandro Buenos Aires’te çok sayıda büyük maestrodan tango eğitimi aldı. Avrupa ve Asya’nın birçok kentinde atölyeler verdi, gösterilere çıktı ve DJing yaptı. Yoğunlukla tangonun temelleri, sarılma ve yürüme üzerine çalıştı. Bu şekilde gerçek ve şık dansa ve organik hareketlere ulaşılabileceğine inandı. Dansın temel yapısını güçlendirmenin ve bu yolla bilinçli bir şekilde dansın etrafındaki konulara girmenin yaratıcılığı, eğlenceyi ve sanatsallığı getirdiğine inandı. Alejandro hangi yaşta, hangi kiloda olursak olalım, hangi geçmişe sahip olursak olalım yine de güçlü potansiyele sahip olduğumuza inanıyor.

Covid 19 pandemisinden önce Buenos Aires’te her salı “Ella es asi” milongalarını düzenliyor ve seyahatlerle de Avrupa ve Asya’da seminerler veriyordu. DJlikte en enerjik tandaları ve özellikle D’Arienzo’yu seviyor. Diğer klasikleri de çalıyor. Golden Age sevmekle beraber modern orkestralara da yer veriyor. Şimdiye kadar Buenos Aires dışında İstanbul, Moskova, Kiev, Varşova, Atina, Seul, San Petersburg, Oslo, Stockholm ve daha birçok Avrupa ve Asya şehirlerinde DJlik yaptı.

Aşağıda Alejandro’nun 2018 yılında San Petersburg’da Karina “Lilu” Dovbush ile “D’Arienzo” eşliğinde performansını izliyorsunuz.

Alejandro’nun eşi Anna Koroleva-Herlan da Ukrayna’lı bir sosyal dansçı ve o da DJliğini geliştiriyor. Alejandro eşi Anna ile bizler için bir parçalık performans yapacaklar.

Cumartesi akşamı Milonga Ege’de görüşmek dileği ile…

 

Caminito Art ailesi adına,

Aren Leon

 


1 yorum

Milonga EGE’nin ardından – TDJ - Alejandro Marce Harlen - Topluluk, gece, müzik ve mekan – 21-08-2021 - Caminito ART · 22 Ağustos 2021 16:34 tarihinde

[…] Milonga EGE Volume 3 @EgePalasAlsancak 21-08-2021 TDJ Alejandro Marce Herlan […]

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir