Caminito ART

 

Sevgili İzmirli Tangoseverler,

 

Geceye/akşama Alejandro’nun atölyesi ile başladık. Temel tutuş ve yürüme ile ilgili tavsiyelerinin ve pratiklerinin ardından göğsümüz ile yön verme ve iletişim kurmayı çalıştık. Sonra da Salida Cuarenta (40ların çıkışı)’nı çalıştık.

 

Hem Urla’da İzmirli sevgili maestromuz Hakan Akı’nın düzenlediği Tango Kampı’na katılanların çokluğundan hem de yazın tatillerini tamamlamaya çalışan birçok arkadaşımızın şehir dışında olmasından dolayı Milongamız kalabalık değildi. Aynı anda Urla’da da burada da olamadığımız için de ayrıca üzgünüz. Ama yine de keyifli, hareketli ve serin bir akşam geçirdik.

Alejandro enerjisi yüksek bir gece düzenledi bize. Modern orkestralar yoğunluktaydı. Açılışı modern bir orkestra ile yaptı, ve yine ilk sette 35 öncesi iki zamanlı tandalardan da bir adet çaldı. İki D’Arienzo tandası vardı ve ritmik açıdan zengin bir geceydi. Cortinaların da enerjisi bir hayli yüksekti.

Bu geceleri hemen ardından aramızda değerlendirme alışkanlığımız oluyor ve çok benzer konular ve bakış açıları arasında geçiyor tartışmalar. Bunları ayrı bir şekilde ele almamız gerekiyor. Klasik Arjantin, Modern Orkestralar, Ritim, Melodi, yüksek enerji, sakin gece, kendi programına göre çalma veya kitleye göre çalma konuları anlatılması gereken şeyler. Biz DJler hangi seçimleri neden yapıyoruz?

Dubai’den gelen Mısırlı ve Avusturalyalı tatlı bir tangocu çift de (Yasser ve Catherine) gecemize renk kattı. Alejandro’nun eşi Anna’nın ve İlkan’ın eski öğrencisi ve yakın arkadaşı Onur’un da doğum günlerini beraber kutladık.

Alejandro ve Anna bir gösteri dansı yaptılar bizlere ve hemen ardından doğum günü çocukları ile dans ettik. Bugün de Anna Koroleva Herlan İzmir Özgür Tango Kolektifi için Kültür Park Mogambo Cafe’de çalacak. Bakalım onun seçimleri nasıl olacak. Ardından Alejandro ve Anna Ukrayna’ya hareket edecekler.

 

Gelecek hafta Milonga Ege’de TDJ’imiz Bodrum’dan sevgili dostumuz Altay Kutbay olacak. Haftaya görüşmek dileğiyle.

 

Caminito Art ailesi adına,

Aren Leon

 

Milonga EGE Volume 3 @EgePalasAlsancak 21-08-2021 TDJ Alejandro Marce Herlan


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir