Caminito ART

Sevgili İzmirli Tangoseverler,

 

Bildiğiniz gibi genellikle önceden program hazırlamayı seviyorum ve programlarımı da Spotify üzerinden hepinizle paylaşıyorum. Binlerce Tanda ve Cortina parçaları da dönemlerine ve türlerine göre sınıflanmış biçimde hem kişisel hem de Caminito hesaplarımızda herkesin yararlanması veya eleştirip geliştirmesi için açık duruyor. Meslek sırrı, mesleki kapital vs… gibi üstü kapalı değil hiçbir çalışmam. Bugün var, yarın yokuz, hiç olmazsa geriye bırakacak bir şeyler olsun.

Gelecek dansçı topluluğunu tanıyorsam ve geceye bir anlam yüklediysem, veya eğitsel olarak da bir çerçeve ve katkı sunmak istiyorsam, aklımda anlatma zamanı gelen bir şeyler varsa program çok kolay hazırlanıyor.  Ben de gecede bolca dansa kalkabiliyorum, her an tetikte masamda oturmak zorunda kalmıyor, kendi kendimin misafiri oluyorum. Dansçılar da programı cep telefonları ile görüntüleyip kiminle hangi tandada dans edeceklerini önceden planlayabiliyorlar.

Ancak tüm diğer DJ arkadaşlarımın pisti okumak, enerjiye göre, duruma, seviyeye göre inmek, çıkmak, yavaşlamak, hızlanmak konusunda uyarıları hep devam ediyor. Geçenlerde İzmirli sevgili Tangueromuz ve Tango DJ Ahmet Kepçe ile de benzer diyaloğumuz oldu. Ben de bu yıl doğaçlama (Improvised) DJingi daha sık yapacağımı söyledim. Laf ağızdan çıktı bir kere.

Bakalım nasıl olacak. Gece bittikten sonra da içeriği Spotify üzerinden paylaşır ve deneyimlerimi burada yazarım.

Sizlere iyi bir Milonga gecesi diliyorum,

 

Caminito ekibi adına,

Aren Leon

 

———————————

Bu kişisel – Aren Leon Spotify – hesabım, daha güncel olan

Burada da Caminito Spotify hesabımız var, Aralık’ta güncelleyeceğiz, kullanıcı sayısı çok daha yüksek, özellikle Milonga Tandaları takipçisi 500’e yaklaştı.


HAFTANIN TANGO VEGAN PROPAGANDASI

Arkadaşlar kendinizi, sevdiklerinizi, diğer canlıları ve çevrenizi önemsiyorsanız bir an önce vegan olun. Vegan beslenme en iyi, en doğru beslenme biçimidir. Başta et olmak üzere tüm hayvansal ürünleri yemeyi bir an önce bırakmalısınız. Kaliteli, sağlıklı bir yaşam için başlayın vegan beslenmeye. Tavuk kesinlikle yemeyin, kırmızı ete de ihtiyacınız yok, kanser ihtimalini artırıyor, balıktan doymuş yağ ve ağır metal almayın. Topraktan beslenin. Böylece kalp-damar hastalıkları, obezite, şeker, tansiyon, erken bunama, sindirim sistemi ve bağırsak hastalıkları, bağışıklık sisteminin çökmesi, kanser gibi kronik ve ölümcül rahatsızlıklardan uzak kalma şansınızı artırırsınız. Doktorlara, ilaçlara ve bakıma ihtiyacınız olmadan ve mutlu, huzurlu yaşama şansınız olur.

Vegan Ünlüler

 


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir