Caminito ART

Bugün size Tango tekniği ve evde çalışmanızla ilgili bir Youtube kanalını tanıştırmak istiyorum: Tango Tools youtube kanalının içeriği Atina’da yaşayan Jordi Morague ve Elli Karadimou çifti tarafından geliştirilmiş. Tango tekniğinin ve figürlerinin kılcal damarlarına girecek kadar mikro fragmanlara ayırmışlar. “Technique” başlığı altındaki playlistinde evde bireysel de çalışabilmeniz için çok seçenek var. Kendi başına öğrenmeyi sevenler için tam bir hazine.

https://www.youtube.com/user/tangotools/playlists

Tango Terminolojisi olarak kullanabileceğini Wikipedia sayfası aşağıda. Figürlerin görüntülerine de anlamına da yer verilmiş. Jordi’nin verdiği başlıkların ne olduğunu bu sayfadan bulabilirsiniz. Ya da bir checklist yapabilirsiniz kendinize ve liste üzerinden sırayla kendi çalışma düzeninizi kurabilirsiniz.

https://en.wikipedia.org/wiki/Figures_of_Argentine_tango

Linkini verdiğim video ise yeni çekilmiş, hem kadınlar hem de erkekler için günlük yapılabilecek çalışma. Jordi karantina günlerini eğitim araçları geliştirmek için iyi değerlendiriyor. Katkıları için teşekkür ediyoruz.

Jordi diğer Maestrolar kadar tanınmış olmayabilir, ama 18 yıldır eğitmenlik yapıyor ve hazırladığı dijital içeriğin miktarı muazzam. Aşağıda Dilşad’ın favori parçası “La Tupungatina”da bir performansları var. Sözleri ve bestesi Cristino Tapia (1892-1972) tarafından 1921’de yapılmış. Performansta dinleyeceğiniz 1952 Osvaldo Pugliese yorumu ise enstrümantal.

La Tupungatina’nın 1921 Carlos Gardel (1890-1935) – Jose Razzano (1887-1960) düet yorumunu da verelim bence. “Zamba” formunda bestelenmiş, Pugliese Tangoya dönüştürene kadar bilinen orjinali bu.

Kategoriler: Tango Eğitimi

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir