Caminito ART

 

Sevgili İzmirli Tangoseverler,

 

Daha önce, 25 Ağustos 2021 tarihinde, sizlere bir dönüşüm duyurusu yapmıştık. Caminito Art Tango Okulu’nun ‘nun tipik bir kurs yeri ve fiziki bir yapı olmaktan öte bir “Tango Anlayışı” olduğu mesajını verdik.

https://www.caminitoart.com/donusum-duyurusu/

A- Yeni Caminito’ya Dair

Bizler, bu Caminito Tango Anlayışı‘nda birleşen Caminito’nun bireyleri ailemize yeni bir yuva, yeni bir buluşma noktası bulduk. Burada Tango anlayışımızı daha çok insanla paylaşma olanağı bulacağız, burada yaşayacak, Tango dinleyecek, Tango düşünecek, Tango konuşacak, Tango yapacağız. Caminito’nun köklerini daha iyi anlamak ve daha çok paylaşmak istiyoruz. Caminito Art bundan sonra Ticari değil, bir Sivil Toplum Kurumu olarak varlığını ve anlayışını yaymaya çalışacaktır. Yeniden kurucular olarak bizleri tanımak isteyebilirsiniz:

https://www.caminitoart.com/biz-kimiz/

La Boca semti / Buenos Aires / Caminito / Tango’nun kalbi, adımızı aldığımız yer. / Teşekkürler İlkan Aydın /

B- Açılış Programımız

Açılışımızda Türkiye’nin sayılı Tango DJ’lerinden arkadaşımız sevgili Burcu İris Tekin bizlere müzik yapacak. Burcu’nun babası – adını rahmetle ve saygı ile anıyoruz – sevgili Ümit İris, Türkiye’de eşli dansların yaygınlaşmasında en çok emek veren, boşluğu hiç bir zaman doldurulamayacak ustalarımızdan, abilerimizdendir. Burcu da babası sevgili Ümit İris gibi gönlünü dansa verdi, iyi bir Tangocu ve DJ oldu, ulusal ve uluslararası Tango festivallerinde, maratonlarında DJlik yaptı. Ayrıca İstanbul’da kurduğu Tango Okulu “La Cumparsita” ile Türkiye’ye çok sayıda yeni Tangocunun kazandırılmasını sağladı.  Hocamız Mehmet Sinan Özdemir’in Kuleli Askeri Lisesi’nde okurken ilk dans hocası da büyük usta Ümit İris ve ardından Tango’ya başladığında Burcu İris Tekin ve eşi Hayati Tekin olmuşlardı.

Sevgili Ümit İris ile sevgili Burcu İris Tekin / 2017 – İstanbul

İbrahim İlter, Mehmet Sinan Özdemir, Hayati Tekin, Burcu İris Tekin / İstanbul 2019

C- Yeni Mekan / Kardıçalı Apartmanı

Kardıçalı Apartmanı 1910’da Cumhuriyet Bulvarı’nda, Pasaport’ta inşa edilmiş. İkinci katında, İzlanda Konsolosluğu’nun üzerindeyiz. Geniş ve yüksek tavanlı bir mekanımız olacak. Bir büyük kare salon, bir küçük bordo etüd salonu, bir de çalışma/dinlenme/sohbet odamız olacak.

Caminito Art yeni merkezinde. Cumhuriyet Bulvarı no:115, Kardıçalı Apartmanı Kat 2, Pasaport / KONAK (İzlanda Konsolosluğu’nun üstü)

 

Bu bizim kapımız, hoş geldin İzmir!

D- Yeni Caminito’nun Konumu

Siz İzmirli Tangoseverleri aramızda ve ailemizde görmekten mutluluk duyacağız!

Caminito Art Ailesi adına,

Aren Leon, Dilşat Özdemir, Hasan Basri Alemdar, İlkan Aydın, Mehmet Sinan Özdemir, Özge Kolay, Özüm Kipel